НОВИНИ ОТ ИНДУСТРИЯ / ВИЕТНАМ / 30 ОКТОМВРИ 2026 Г
най-големият център за зареждане на EV.
866 порта са отчетени в експлоатация. 1, 038 планирани.
Какво сигнализира проектът V-Green за купувачите на оборудване.
866
ПРИСТАНИЩАТА РАБОТЯТ · ОТЧЕТЕНО
1,038
ПЛАНИРАНИ ОБЩО ПРИСТАНИЩА
21.6
MW · ОТЧЕТЕН КАПАЦИТЕТ НА СИСТЕМАТА
28,991
m² · ОТЧЕТНА ПЛОЩ НА ОБЕКТА
ВЪПРОСЪТ ЗА ПРОЕКТА И ПОРЪЧКАТА
за купувачи на оборудване за зареждане
Центърът Vinhomes Riverside на V-Green в Ханой бе съобщен през октомври 2026 г. като най-голямата централизирана станция за зареждане на електромобили във Виетнам. Съобщава се, че Зони 1 и 2 имат 814 стълба за зареждане и 866 портове в експлоатация, като Зона 3 планира да добави 172 порта и да доведе общия брой до 1038 през 2026 г.Прочетете датирания доклад за проекта.
За купувачите на оборудване проектът е полезна подкана за съвместен преглед на микса за зареждане и мощност, разпределението на сайта и изискванията за интеграция. Уроците по проектиране по-долу са съображения за доставка, извлечени от публикуваната конфигурация; измереното използване и икономиката на проекта не са независимо установени.
МОМЕНТНА СНИМКА НА ПРОЕКТА
Сайтът, по номера
|
Елемент
|
Отчетена/обявена цифра
|
|---|---|
|
Местоположение
|
Vinhomes Riverside, Phuc Loi Ward, Ханой
|
|
Оператор
|
V-зелено
|
|
Начало на операцията
|
Началото на октомври 2026 г., според покритието на проекта
|
|
Площ на обекта / паркинг
|
28 991 м² / 1 038 планирани паркоместа
|
|
Зони 1–2
|
814 полюса за зареждане / 866 работни порта
|
|
План на зона 3
|
172 допълнителни порта / общо 1038 порта, планирани за 2026 г
|
|
Смес за зареждане
|
22 kW AC; 22 kW, 60 kW и 120 kW DC
|
|
Ел.инсталация
|
Четири трансформаторни станции, всяка отчетена като 2 × 1600 kVA
|
|
Допълнителни удобства
|
20 шкафа за смяна на батерии за електрически двуколесни
|
|
Капацитет на системата
|
21,6 MW отчетени в обхвата на проекта; електрическа основа непроверена
|
Цифрите описват публикуваната конфигурация от октомври 2026 г.Разказът на VietnamBiz за съобщението на V-Greenразграничава експлоатационните зони от предвидената трета зона.
ПОетапно РАЗВЕЛЯВАНЕ
Съхранявайте работните портове отделно от планирания капацитет
Зони 1–2
814 полюса за зареждане. Докладът описва 866 едновременни връзки на превозни средства; той не установява пълна номинална мощност на всеки порт едновременно.
Зона 3
Завършването се очакваше в рамките на 2026 г. в датираното съобщение. Тази статия не разглежда това разширение като поръчано.
Пълен план
866 + 172=1,038 планирани портове. Потвърдете последното работно състояние директно с оператора, преди да го използвате като еталон за доставка.
ТРИ СИГНАЛА ЗА КУПУВАЧИТЕ
Миксът на мощността е част от дизайна на проекта
01
Докладваният микс съчетава 22 kW AC с 22 / 60 / 120 kW DC. Местата с по-дълъг престой могат да оценят по-голям брой точки с умерена мощност, докато местоположенията с по-бърз обрат може да се нуждаят от DC с по-висока мощност. Изборът изисква профил на пристигане, потребление на енергия и данни за приемане на превозното средство.
02
Трансформаторните интерфейси, разпределителните табла, кабелните трасета, защитата и инсталацията на зарядното устройство се нуждаят от един координиран дизайн. Потвърдете времето за доставка и отговорния доставчик за всеки пакет; общият график за покупки не премахва зависимостите при въвеждане в експлоатация.
03
По-широката мрежа на оператора и предстоящата регулация на Виетнам правят документацията и интеграцията важни теми за RFQ. Потвърдете точния протокол, активираните функции и маршрута за съответствие за поръчаното оборудване.
ПРОЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО ЕЛЕКТРИЧЕСКИТЕ ЦИФРИ
отговаряйте на различни въпроси.
12.8 MVA
4 × 2 × 1600 kVA=12,800 kVA
Това е общата аритметична сума на отчетените табели с имена на трансформатори. Това е цифра на привидната мощност, а не проверено ограничение за импортиране от мрежата.
21.6 MW
Докладван капацитет на проекта
Наличното покритие не обяснява как тази цифра е свързана с капацитета на трансформатора, разнообразието на зареждане или етапността на проекта. Получете одобрената еднолинейна диаграма и ограниченията на потреблението, преди да я използвате в изчисленията на товара.
МРЕЖИ, СТАНДАРТИ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА САЙТА
Използвайте хъба като ориентир, след което оразмерете своя собствен проект
Мащабът на отделен център трябва да се чете заедно с неговия модел на обслужване. Летищната станция на Shell в Шенжен, например, отвори врати с 258 обществени терминала за бързо зареждане и обслужваше повече от 3300 превозни средства на ден по време на изпитанието. Това е различно сравнение от планираното паркиране или броя на връзките.Оригинално съобщение на Shell.
В момента официалният уебсайт на V-Green посочва мрежа от повече от 155 000 работещи порта за зареждане. Това е мрежова информация, посочена от компанията, отделно от датирания план за разширяване на хъба.Информация за компанията V-Green.
За проекти, свързани с Виетнам, QCVN 32:2026/BCT влиза в сила на 1 юли 2027 г. Прегледайте неговия обхват и приложимия процес за съответствие заедно с изискванията за превозно средство, конектор и бекенд; твърдението за мрежов протокол само по себе си не установява съответствие.Преглед на официалния регламент на MOIT.
ВАШАТА СЛЕДВАЩА ИСКАНЕ ЗА ОФЕРТА
Дайте на доставчиците пълна информация за центъра
Брой портове, микс от мощност за зареждане, целеви превозни средства, профил на пристигане, време на престой, ежедневно търсене на енергия и бъдещо разширяване.
Захранващо напрежение, одобрена граница на мрежата, интерфейс на трансформатора, еднолинейна диаграма, кабелни разстояния, инсталационна среда и отговорности за разпределителна уредба и трансформатори.
Бекенд протокол, управление на захранването на ниво сайт, поведение при грешки и загуба на комуникация, документация, тестови доказателства за специфични модели и изисквания за оценка на пазара на дестинация.
SINELINK ОБОРУДВАНЕ И ОБХВАТ НА ВРЪЗКА
Където SINELINK пасва на нов проект за хъб
Докладваната конфигурация в Ханой е отправна точка за обсъждане на отделни експортни проекти. SINELINK може да предостави подходящо оборудване за зареждане и кабелни опции, с точната мощност, интерфейс, документация и обхват на интеграция, потвърдени за всяка поръчка.

|
Изискване на проекта
|
Съответна опция SINELINK
|
Потвърдете преди избор
|
|---|---|---|
|
60 / 120 kW-клас DC
|
Точен модел, обвивка на напрежение/ток, комбинация от конектори и поддръжка на бекенда.
|
|
|
22 kW клас AC
|
Изберете трифазен модел 22 kW; проверка на доставката, приемането на AC на превозното средство и проектната документация.
|
|
|
По-висока мощност или разпределен постоянен ток
|
Съпоставете захранващата архитектура с работата на превозното средство, наличния капацитет на мрежата и изискваната едновременна работа.
|
|
|
Управление на натоварването
|
Изброеният контролер е за съвместими жилищни/малки търговски системи. 800+ сайт за портове се нуждае от отделно проектирана контролна архитектура.
|
|
|
Разпределително и проектно окабеляване
|
Използвайте фотоволтаичен кабел само за определени фотоволтаични вериги. Потвърдете захранващите кабели на зарядното устройство, гъвкавите връзки и накрайниците от електрическото задължение.
|
|
|
Сервиз и резервни части
|
Съвместимост на модула, охлаждане, комуникация, електрически обхват и сервизни процедури.
|
Споделете заедно обхвата на зарядното устройство и кабела, така че рейтингите, количествата и отговорностите за доставка да могат да бъдат съгласувани. Доставката на трансформатор и комутационна апаратура трябва да бъде съгласувана със страните, отговорни за тези пакети.
ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ
Често задавани въпроси
Въпрос: Колко порта има хъбът Hanoi V-Green?
Покритието през октомври 2026 г. съобщи за 866 работещи портове в 814 полюса в зони 1 и 2. Зона 3 беше планирано да добави 172 порта, което доведе до общо 1038. Планираната сума не се третира тук като вече въведена в експлоатация.
Въпрос: Каква мощност на зарядното устройство се съобщава?
Публикуваната смес е 22 kW AC плюс 22, 60 и 120 kW DC. Броят на връзките не установява едновременния изход с пълна мощност на всеки порт.
Въпрос: Кой управлява станцията?
V-Green управлява центъра за зареждане Vinhomes Riverside в Ханой. Обсъжданата тук информация за проекта идва от датирани публични доклади и мрежова информация, посочена от компанията.
Въпрос: 120 kW DC достатъчно ли е за обществен хъб?
Зависи от приемането на превозното средство, необходимата енергия за посещение, времето на престой, пиковите пристигания и наличната мощност на обекта. Оценете тези входове, преди да изберете микса; нито 120 kW, нито по-висока номинална мощност от табелката гарантира необходимата производителност на обекта.
ЗАПОЧНЕТЕ ПРОЕКТ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ
хъб за зареждане напред.
Изпратете вашия брой портове, микс на мощността, доставка на място и целеви превозни средства. Можем да прегледаме съответното оборудване, обхват на свързване и документация за вашия проект.
Обсъдете проекта си →ОБОРУДВАНЕ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ / ЗАХРАНВАЩИ МОДУЛИ / ПРОЕКТНИ КАБЕЛИ / ПРЕГЛЕД НА ИНТЕГРАЦИЯ
ИЗТОЧНИЦИ И ГРАНИЦА НА ОТЧЕТВАНЕ
Xe.Днес, 24 октомври 2026 - работещи пристанища, планирано разширяване и докладвани съоръжения
VietnamBiz, 22 октомври 2026 - съобщение за V-Green станция
Nguoi Quan събота, 22 октомври 2026 - отчете проектна цифра от 21,6 MW
Официален уебсайт на V-Green - мрежова информация, посочена от компанията
Shell, 19 септември 2023 - станция за зареждане на летище Шенжен
